Edukacja w Integratorze
Dodano: 21.12.2021
O Integratorze
Bielański Integrator Przedsiębiorczych jest referatem Wydziału Działalności Gospodarczej i Zezwoleń dla Dzielnicy Bielany i jedynym dzielnicowym miejscem tak kompleksowego wsparcia osób przedsiębiorczych i warszawskich przedsiębiorców. Realizuje cele 2.4 i 4.2 strategii #Warszawa2030. Oprócz miejsca do pracy – tj. coworku przy al. Zjednoczenia 25, właściciele lokalnych biznesów lub ci, którzy dopiero planują założenie firmy mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji z ekspertami z obszaru prawa, księgowości, biznesu, dofinansowań, spotkania z urzędnikami itp. , a także z indywidualnych ścieżek wsparcia dla projektów szczególnie wartościowych i innowacyjnych – np. takich jakie otrzymuje od miasta firma Ballsquad która pomaga szkołom lepiej zarządzać infrastruktura sportową i generować dochody.
Bielański Integrator od początku aktywnie działa w obszarze edukacji przedsiębiorczej w ramach Laboratorium Edukacji Przedsiębiorczej - we współpracy z Wydziałem Oświaty i Wychowywania oraz Dzielnicowego Biuro Finansowania Oświaty.
Czym jest STEAM?
STEAM jest metodą uczenia się i nauczania, której celem jest zaspokojenie potrzeb gospodarki XXI wieku poprzez rozwój kompetencji przyszłości. STEAM stawia na naukę projektową konsolidującą pięć kluczowych bloków tematycznych: naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Koncepcja ta ukierunkowana jest na kształcenie uczniów, którzy dzięki realizacji projektów potrafią myśleć w sposób innowacyjny i niekonwencjonalny, którzy podejmują rozważne ryzyko, angażują się w eksperymentalne uczenie się i twórcze rozwiązywanie problemów, podejmują współpracę i aktywnie uczestniczą w procesach twórczych. Filozofia STEAM odzwierciedla koncepcję:
STEAM = Science & Technology interpretowane przez
Engineering & the Arts, bazujące na Mathematics
1. Podstawy przedsiębiorczości
Głównymi celami programu „Podstawy Przedsiębiorczości” są:
- Rozwój przedsiębiorczości i kompetencji przedsiębiorczych wśród młodzieży licealnej
- Zaangażowanie młodzieży w działalność lokalnych biznesów
- Uatrakcyjnienie lekcji przedsiębiorczości w bielańskich liceach oraz przekazanie nauczycielom najlepszych praktyk dotyczących użytkowania kanwy modelu biznesowego oraz metod wspólnej pracy przez praktyków biznesowych
Program ma m.in. na celu dać licealistom praktyczne przygotowanie oraz doświadczenie związanie z działaniami niezbędnymi do założenia firmy lub prowadzeniem przedsiębiorstwa. Zajęcia realizują podstawy programowe z przedmiotu Podstawy Przedsiębiorczości (PP). Uczniowie poznają modele biznesowe – narzędzie porządkujące myślenie o działalności firmy - pozwalające na samodzielne przygotowanie ich w przyszłości oraz rozwijające kreatywne i elastyczne myślenie – podstawy kompetencji przedsiębiorczych. Przygotowane przez nas scenariusze online dodatkowo angażują uczniów w pomaganie warszawskim firmom.
Więcej informacji o Programie "Podstawy przedsiębiorczości"
2. Zajęcia STEAM w bielańskich szkołach
Oprócz wyłaniania odkrywców w obszarach STEAM tj. nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki, na zajęciach uczniowie mogą wykorzystać bardzo bogate wyposażenie Laboratorium STEAM - czyli np. roboty edukacyjne oraz aplikacje uczące podstaw programowania, długopisy 3D, drukarki 3D, książki z rozszerzoną rzeczywistością.
Metoda STEAM kładzie nacisk na nauczanie praktyczne, jednak nie tylko ze względu na walory praktyczne projektów. Projekty STEAM umożliwiają otwartą eksplorację i wspólne rozwiązywanie problemów, jak również tworzenie autorskich rozwiązań. Im więcej zmysłów uczniowie zaangażują w uczenie się, tym więcej zapamiętają i tym więcej się nauczą. Doświadczenia czerpane z realizacji praktycznych zadań projektowych przygotowują uczniów do życia; dzieci budują, tworzą i odkrywają, że nauka jest dla nich ważna i ciekawa.
Więcej informacji o STEAMowej rewolucji na Bielanach
3. Akademia STEAMowa dla nauczycieli
Zapraszamy do otwartego, bezpłatnego kursu online umieszczonego na platformie Moodle. Kurs składa się z 5 modułów wraz z pytaniami, a na platformie udostępnione są także materiały w postaci nagrań prezentacji, wykładów, fragmentów lekcji i warsztatów, dokumentów, polecanych lektur i linków.
Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 443 47 02
Pomoc w kwestiach technicznych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.